همه شما ممکن است به فکر داشتن یک سایت افتاده باشید و شاید همین الان هم سایتی برای خود داشته باشید. هدف از داشتن یک سایت عموما فروش محصول یا خدمات خاص و کسب درآمد است و حتی اگر هم کسی به دنبال این هدف نباشد قطعا به دنبال بیشتر دیده شدن است!

در سال های اخیر تعداد وب سایت های فروشگاهی و خدماتی رشد چشمگیری داشته اما کیست که نداند در این بازار داغ آنلاین بیش از ۹۹ درصد این وبسایت ها نظاره گر فروش های میلیونی و گاها میلیاردی ۱ درصد باقی مانده هستند و با وجود هزینه و وقت بسیار عملکرد موفقی ندارند. براستی چرا؟ کجای این مسیر اشتباه بوده؟ در زیر نکاتی برای شروع کار و جذب مشتری را ذکر می کنیم

  1. ابتدا بازار و رقبا را شناسایی کنید. اگر هدف شما فروش محصول خاصی است باید ابتدا توانایی تهیه آن محصول را داشته باشید (مشتری ها که معمولا بهترین تبلیغ کننده می توانند باشند معمولا صبور نیستند ). بد قولی و تاخیر در تهیه محصول می تواند به اعتبار شما لطمه بزند.
  2. ببینید رقبا چه می کنند. قطعا روی هر کاری انگشت بگذارید تعدادی رقیب هم دارید. با جست و جوی ساده در گوگل می توانید رقبای خود را شناسایی کرده و نحوه تبلیغ محصول، کیفیت محصول، مبلغ محصول و … آنها را شناسایی کنید. معمولا اطلاعات مفیدی از این کار عایدتان می شود.
  3. جادوی سئو ( seo ) را به هیچ عنوان نادیده نگیرید. وب سایت شما باید سئو قوی داشته باشد. در گوگل وبمستر ثبت شده باشد و دارای sitemap باشد. این را بدانید وب سایت هایی که هزینه بسیار زیادی برای تبلیغات می کنند هم از گوگل غافل نمی شوند!
  4. تبلیغات در جای درست را فراموش نکنید. مگر صفحات اول گوگل چقدر ظرفیت دارند! شما می توانید با تبلیغ در وب سایت های درست مشتری های هدفمند جذب کنید.
  5. از وب سایت هایی که ورودی گوگل می دهند غافل نشوید. وب سایت هایی که کلمه کلیدی می دهید و کاربرانشان با جست و جوی کلمات کلیدی مورد نظر از طریق گوگل وارد وب سایت شما شده و رتبه شما در آن کلمه کلیدی را بهبود می بخشند. از جادوی این نوع تبلیغ غافل نشوید و سرعت خود به سمت جایگاه اول گوگل را افزایش دهید.
  6. مشتریان قبلی را به حال خود رها نکنید و هر از گاهی از طریق ایمیل یا پیامک آنها را از خدمات و محصولات جدید یا تخفیف های جدید آگاه کنید.
  7. اگر دیگران کاری را انجام داده اند چرا شما نتوانید!

 

 

اشتراک گذاری برای دوستان :

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.